Automatic USB Soldering Machine for USB A Male Connectors
- Product Code: xcable1223728766
- Inquiry Email: sales@xmjw.ink
- Availability: In Stock
Product Description





Specification
|
item
|
value
|
|
Place of Origin
|
China
|
|
|
Guangdong
|
|
Brand Name
|
x cable tech
|
|
Model Number
|
X-SM01
|
|
Usage
|
Soldering
|
|
Model
|
X-SM01
|
|
Function
|
Soldering
|
|
Voltage
|
AC220/ 50HZ
|
|
Power Rate
|
500W
|
|
Air pressure
|
0.4-0.8mpa
|
|
Speed
|
800-1400pcs/h
|
|
Soldering angle
|
90 degree
|
|
Soldering material
|
Tin solder wire
|
|
Weight
|
170kg
|
|
Dimension
|
750*600*1200mm
|
| Air Pressure | 0.4-0.8mpa |
| Brand Name | X cable Tech |
| Dimension | 750*600*1200mm |
| Function | Soldering |
| Model | X-SM01 |
| Model Number | X-SM01 |
| Place of Origin | Guangdong;China |
| Power rate | 500W |
| Soldering angle | 90 degree |
| Soldering material | Tin solder wire |
| Speed | 800-1400pcs/h |
| Usage | Soldering |
| Voltage | AC220/ 50HZ |
| Weight | 170kg |
There are no reviews for this product.
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad
Good
